Світоліна вперше вийшла в півфінал US Open

2 хвилини

Українська тенісистка Еліна Світоліна вийшла у півфінал заключного в сезоні турніру Відкритого чемпіонату Сполучених Штатів Америки з тенісу (US Open).

Про це повідомляє прес-служба US Open в Twitter.

Поєдинок тривав 1 годину і 40 хвилин і завершився з рахунком 6: 4, 6: 4. У чвертьфіналі змагань Світоліна обіграла британку Джоану Конту.

Як повідомляє видання "Великий теніс України" , в першій партії Світоліна реалізувала 2 шансу на брейк з 3, а Конта - 1 з 3. У другому сеті українка скористалася 2 брейкпоінт з 5, а суперниця взяла єдиний свій брейкпоінт в цій партії. У дев'ятому геймі Конта відіграла два матчбола на своїй подачі. На рахунку Еліни 4 ейси і жодної подвійної помилки (3/1 у британки), 13 невимушених помилок і 16 Віннер (35/24 у суперниці).

Сьогоднішня перемога над 16-ю ракеткою світу Йоханной Конто стала для нашої тенісистки 5-й в матчах проти суперниць з топ-20 рейтингу (програла в 17 зустрічах) на турнірах Grand Slam. Раніше Еліна жодного разу не перемагала двох тенісисток з першої двадцятки в рамках одного Мейджора. Світоліна і Конта зустрічалися на корті вже в п'ятий раз, у всіх їх минулих матчах також перемогла українка.

Еліна Світоліна на другому турнірі Великого Шолома поспіль виступить в 1/2 фіналу. На Вімблдоні в липні Світоліна обіграла в чвертьфіналі чешку Кароліну Мухова. Серед українських тенісистів нікому не вдавалося вийти в півфінал на Відкритому чемпіонаті США. Національний рекорд українців на американському мейджор - чвертьфінал. Ніхто з українських гравців також не виступав в двох півфіналах на різних шоломів (Андрій Медведєв двічі доходив до 1/2 фіналу на Ролан Гаррос) в одиночному розряді.

Вихід в півфінал US Open забезпечить Еліні Світоліной повторення особистого рекорду в рейтингу WTA - 3-е місце.

Наступною суперницею українки стане переможниця матчу Серена Вільямс - Ван Цян. Рахунок особистих зустрічей з Вільямс 1-4, з Ван - 4-1.

Загальний призовий фонд становить 50,4 млн доларів.